Motomeitenes.lv

Katrīna S

Par apmācību procesu un A kategorijas iegūšanu

Par motocikliem esmu biju sajūsmā jau ilgus gadus, vienmēr vilinājis ātrums, brīvība un adrenalīns, ko gūsti braucot. Jau no pusaudžu gadiem ar skaudību noraudzījos uz tiem, kas braukā ar motocikliem pa pilsētām, bezceļiem un trasēm, vienmēr tajā kas vilinājis. Tad nu dažādu apstākļu sakritībā iepazinos ar puišiem, kas nodarbojas ar Streetbike Freestyle un tad es sapratu, ka man arī noteikti vajag braukt ar moci, ja ne weelies un stoppies taisīt, tad vismaz taisni braukt iemācīties. Tā nu mana pirmā pieredze braucot pašai ar motociklu bija ar stantam paredzētu motociklu, vizinoties pa apli. Kad tomēr tika saprasts, ka 750 cm3 motocikls tomēr varētu būt nedaudz par šerpu priekš pašrocīgas mācīšanās, aktīvi sāku meklēt moto apmācības skolas, kas palīdzēs iegūt gan rozā kartiņu ar A burtiņu, gan labas motobraukšanas prasmes.

Es savu apmācību procesu uzsāku AKategorija pie Alda un par Motomeitenes nemaz nezināju līdz braukšanas nodarbībās nonācu pie Leldes. Apmācības process tiešām ir burvīgs, Lelde ir reāla, pietiekami stingra, bet tajā pašā laikā saprotoša un iejūtīga, jo tā jau ir kā Viņa saka, ka ar meitenēm ir jāstrādā nedaudz citādāk.

Man A kategorijas iegūšanas process, ja neskaita teorijas kursu, ko sāku jau apmeklēt rudenī, kopumā aizņēma kādus divus līdz trīs vasaras mēnešus. Pietiekami intensīvas braukšanas nodarbības, apņēmība un veiksmīga instruktāža ielika visus pamatus, kas nepieciešami. Tā nu CSDD eksāmena dienā, ar trīcošām rokām un kājām, protams, ka tiku pie bēdīgi izslavētā Hornet , kas gan izrādījās ļoti labs sabiedrotais eksāmena nokārtošanai un pēc veiksmīgā apmācību procesa nesagādāja nekādas problēmas. Lelde, ar savām lielajām rūpēm par katru kursantu, parūpējās par to, lai viss, kas ir nepieciešams tiesību nokārtošanai, tiktu iemācīts. Es nevienā brīdī nejutos, ka būtu bijušas pārāk daudz braukšanas nodarbības vai netiktu pievērsta pietiekama uzmanība nodarbību laikā, jo vienmēr katra kļūda tiek pamanīta, pamācīts, norādīts uz nepieciešamajiem uzlabojumiem. Katra nodarbība iemācīja ko jaunu un tās lietas, kas nesanāca bija tikai paša baiļu vai nepārliecības rezultāts. Es varu apliecināt, ka cilvēks, bez jebkādas iepriekšējas pieredzes, var no nulles iemācīties braukt ar motociklu, nokārtot visus eksāmenus ar pirmo reizi un iegūt vērtīgus un nepieciešamus padomus turpmākajai motociklista dzīvei kopā ar šiem fantastiskajiem instruktoriem.