Motomeitenes.lv


Motoskola meitenēm un dāmām

Momeitene Lelde- Mani mocīši

Kā es no Suzuki pārkāpu uz Yamaha.

Ar nelielām skumjām atvados no sava uzticamā kumeļa un atdodu atslēgas jaunajam īpašniekam.

   Pirms 3 gadiem tiku pie sava nopietnā braucamā-tā teikt pie sava īstā-suzuki freewind, pirms tam, kādi nu bija ar tādiem braucu:).

Man kā meitenei šis motocikla modelis bija ļoti labs. Pa šoseju, gan ātrāk par 140km-h necentos braukt, jo esmu meitene, ne pārāk gara, ne smaga. Freewind 650 enduro ir pietiekoši augsts un arī viegls tad lielākā ātrumā radās nestabilitātes sajūtas un tā saucamo “vobleru” nemaz negribējās izaicināt. Bet zemes ceļi ar šo moto modeli mani nemaz nebiedēja. Iesāku ar 50km-h un pēc gada vai diviem pa blīvu grants segumu jau varēju brīvi braukt  ātrāk kā atļauts pa šoseju, arī pa irdenu segumu nebija problēmu justies droši un pārliecināti.

Mans uzticamais ceļabiedrs spēja ne tikai vizināt mani pašu

kravnesība tam neatpalika no auto.

  Gandrīz trīs sezonas labi pavadītas ar freewind un gribētos ko jaunu no moto piedāvājuma. Bet ļoti mīļš ir esošais motocikls, tik daudz nobraukāts un ērts tā īsti negribās šķirties. Viss sākās ar to, ka A kategorijas kursants vēlējās iegādāties tieši šādu moto modeli kā man, bet tādus vairs neražo, līdz ar to piedāvājums nav plašs vien pāris sludinājumi. Lai arī mocis nav no jaunajiem, tas ir labi iecienīts motobraucēju vidū sava praktiskuma un lētās tehniskās apkopes dēļ. Pati jau biju domājusi par citu motociklu, tad nu savu freewindu nodevu kursanta pārziņā. Lai arī bija nedaudz žēl, sapratu ka vajag pa lielceļiem ko ātrāku, asāku un zemāku, jo pēdējā laika izbraucieni visi pa šoseju. Braucieni organizējas lielākās vai mazākās kompānijās un ar freewindu dažos brīžos īsti netiku līdzi.

Pirmais iespaids? Simpātisks mocītis. Krāsa arī piestāv meitenei.

  Jauna motocikla meklējumu prasībasītas tiek uzstādītas-vajag vieglu motociklu ar ērtu sēdpozīciju, lai mugura un rokas nepiekūst, zemu, lai ar kājām kārtīgi zemi var aizniegt un vajadzības gadījumā viegli pastumt, ātrāku, lai pa šoseju drošāk braukt, ar vieglu pagriežamību, lai viegli vadīt līkumos, lai arī pa zemes ceļu var nezaudēt ātrumu, ar lielu stiklu, lai nepūš no stūres nost.

  Tā tika pavadīts ilgs laiks internetā meklējot jauno, īsto braucamo. Uz mācību laukumu tika vesti dažādi modeļi, lai izmēģinātu kurš un kā būtu labāks. Aplūkoju daudzus variantus un apskatīju dzīvē, pabraucu, bet neviens negāja pie sirds un neatbilda uzstādītajām prasībām. Ļoti sapņojusi biju par Suzuki DL650, bet protams, izmēģinot sapratu par augsts un par smagu, lai meitene ar maniem izmēriem vadītu šādu motociklu.

Pirmais kārtīgais testa brauciens otrajā dienā pēc iegādes-400km.

  Sezonas vidū nokļuvu pie yamahas xj600 bildēm, kas tika ieraudzītas no rīta ss.lv sludinājumos, pietiekoši atbilstošs meitenei - atbilstošs manām prasībām un atvēlēto līdzekļu daudzumam. Zvans pārdevējam, vīra brauciens uz csdd un pēcpusdienā motocikls jau nokļuva manā īpašumā. Skatienā iemirdzējās smaids, viegls ielas motocikls ar pietiekoši augstu stiklu, tik zemu nolaižams, ka zemi var aizsniegt ar pilnu pēdu un vēl burvīgā krāsā. Labā tehniskā stāvoklī, atliek nomainīt eļļas filtru, eļļu, pasūtīt jaunas riepas un būs jauka braukšana.

Laiciņš pēkšņi mainījās. Nu un tad?

Pēc motocikla iegādes pirmās brīvdienas tiek veltītas testa braucienam. Izbraucu vēlā 6 dienas pēcpusdienā no Rīgas uz Cesvaini, garām Augšlīgatnei, Ērgļiem, Gaiziņkalnam, Madonai. Laiciņš negadījās tas jaukākais, migla un lietus, ceļa segums visdažādākais sākot ar asfaltu, piķi un dubļiem, bet no otras puses -lieliski, visu varēja izmēģināt, kā vadās, kā bremzējās. Otrā dienā devos atpakaļ no Cesvaines uz Madonu, Pļaviņām un Rīgu, diena bija krietni saulaināka un ceļa segums piemērotāks ielas motocikla vadīšanai. Lai arī motociklam nav ABS, pagaidām nebija problēmu ar bremzēšanu, jo līdz šim man motocikli nebija aprīkoti ar ABS. Bet protams, ka šādas sistēmas priekšrocības vislabāk izjūt avārijas situācijās. Bija patīkami, ka apstājoties droši un pārliecinoši var aizsniegt zemi, un arī stikls lieliski palīdz un nav jāturās pie stūres pēdējiem spēkiem, bet to, ka tas ir mazāks nekā freewind gan varēja sajust. Pēc nepilnu divu dienu brauciena, aptuveni 400(km), plecos sajutu nogurumu, jo kā jau tipiski ielas motocikliem slodze uz rokām tomēr ir, bet mazliet šo lietu var labot, paceļot stūri. Vēl viena būtiska lieta kas ietekmē ceļošanu, nav koferu, jo centrālais koferis ir viena fantastiski laba lieta, kad var pieiet mocim aizmugurē un salikt pirkumus, vai mantas, nākamajai sezonai noteikti meklēšu ietilpīgu bākas somu un pie aizmugurējā sēdekļa stiprināmu moto somu. Motocikla maksimālais ātrums manuprāt ir pietiekošs gan meitenei, gan daudziem citiem prātīgiem braucējiem. Es gan maksimumu neesmu pamēģinājusi, bet 2x biju tuvu tam. Bet es neesmu ātruma cienītāja, esmu braucienu baudītāja.

Ar saulrietu vēl nekas nebeidzas, vēl 80km priekšā.

  Protams, saulainajā sezonā sanāk diezgan maz personīgi izbraukt, vēlētos daudz vairāk, cerams, ka tas reiz piepildīsies un varēs apbraukāt Latviju un varbūt arī citas valstis. Bet mazliet 2012. gada vasaru esmu izbaudījusi un arī 2013. gada rudens astīti Siguldā noķērusi. Šobrīd aiz loga ir pavisam vēsi un lietaini, šķiet rudens būs pavisam garš. Varbūt vēl kādu saulainu rudens dienu dāvās skaistam izbraucienam un tad jau mocītis varēs doties ziemas guļā.

Lai izbaudītu skaistu dabu nav obligāti jābrauc uz pasaules otru malu.
 
Kad beidzas ceļš un sākas piedzīvojumi.
  Jau laiciņu braucu arī ar enduro mocīti pa visādām interesantām vietām. Vēl neesmu saņēmusies lai par to uzrakstītu. Labs nāk ar gaidīšanu.

Honda CRF250L